سيستم مديريت محتواي ياس/دفتر امام جمعه شهرستان زرند  

مطالب

خانه مشهور لیست اضافه


بالاترین دعاها درعرفه

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه محترم شهرستان زرند در تمتع 93 (شماره11)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

السلام علیک یااباصالح یا بقیه الله ادرکنا واغثنا
نقل می کنند اگر کسی حاجتی به امام زمان (عج)داشته باشد 70 مرتبه بگوید:
«یافارِسَ الحِجاز؛ اَدرِكنی. یا اَبا صالِح المَهدی؛ اَدرِكنی. یا اَبَا القاسِم؛ اَدرِكنی اَدرِكنی وَ لا تَدَعنی، فَاِنّی عاجِزُ ذلیل». (صحيفه مهديه: 438) حاجت روا می شود.

عمره تمتع:
آخرین روزی است که در مکه هستیم وآماده می شویم برای اعمال عرفه،ان شاءالله که همه شما آماده باشید ودل نگرانی نداشته باشید.

نظرات: 0 بازدید شده: 97 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.08.05 بیشتر بخوانید

پذیرش حاکمیت وشناخت خدادرعرفات

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه محترم شهرستان زرند در تمتع93 مصادف با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) (شماره 10)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

السلام عَلَیک یا صاحیبَ الزَّمان (عج)، یابقیة الله یا اباصالح اَدرِکناواَغِثنا.
امشب مقداری در مورد منا واماکن مقدسی که آنجا هست را برایتان صحبت می کنم وسپس راجع به خانه خدا مطالبی را عرض خواهم کرد.

پذیرش حاکمیت وشناخت خدادرعرفات:
اولین سرزمینی که می رویم، عرفات است که انسان حاکمیت خدا بر خودش را بپذیرد که او مولاست و ما عبد وهر دستوری که در زندگی داده است راباید اطاعت کنیم وپذیرش این حاکمیت وشناخت درعرفات حاصل می شود و در مَشعر ذکر می شود ."فَذکُروُا اللهَ ذِکراً فَاِذا اَفَضتُم مَن عَرَفاتَ فَاذکرُواللَهَ عَبدَ مَشعَرِالحَرام"(سوره بقره-آیه 198)وقتی که از عرفات کوچ می کنید ،خدا را ذکر کنید ،این شب عید قربان است .
نظرات: 0 بازدید شده: 89 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.08.04 بیشتر بخوانید

مومن وطلب حج ازخداوند

سخنرانی حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه محترم زرند درتمتع 93 (شماره9)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

hلسلام علیک یا صاحب الزمان (عج) .

خوش آمد عرض می کنم خدمت همه شما حجاج بیت الله الحرام و تشکر می کنم از حضور به موقع شما در این جلسات، از فرمایشات جناب حاج آقای قهاری و مدیریت محترم کاروان جناب آقای امین استفاده کردیم.

حج اکبرچه زمانی است؟
از نظر اهل سنت بعضی از اوقات حج می شود حج اکبر و آن زمانی است که عَرَفه روز جمعه باشد اگر حاجی ها عرفات را در روز جمعه درک کند آن حج خیلی بزرگ است و این یک توفیق بزرگی است که امسال خدای بزرگ نصیب من و شما کرده که حج ما حج اکبر است و این نعمت بزرگی است.

نظرات: 0 بازدید شده: 92 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.08.03 بیشتر بخوانید

عزت مسجدوشهرپیامبر(ص)به وجودپیامبر(ص)

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه محترم شهرستان زرند در تمتع93 ،24 ذی الحجة مصادف با روز روز مباهله مدینه منوره) (شماره7)

http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

اَلسَلامُ عَلَیکَ یا صَاحِبَ اَلزَمان

جواب سلام پیامبر(ص):
سلام کردن مستحب و جواب سلام واجب است .پیامبر خدا(ص) می فرمایند: هرکس در هر کجای دنیا به من سلام کند ،سلام او را فرشتگان به من می رسانند ولی اگر کسی در مدینه به من سلام کند من خودم جواب سلام او را می دهم .کیفیت جواب پیامبر(ص)رانگاه کردم که پیامبر(ص) چگونه جواب می دهند.در روایت اینگونه آمده است: اگر بگویید السلام علیک پیامبر(ص) می گویند: "السلام علیک و رحمة الله"واگر بگوییم : "السلام علیک ورحمة الله "حضرت جواب می دهند"السلام علیک و رحمة الله وبَرکاتُه" .همیشه نیکوتر جواب می دهد. بالاتر از اینها را قران می فرماید: «واِذاجائِکَ الَّذینَ یومِنونَ بِآیاتِناَ وفَقُل سَلامٌ عَلَیکُم»(سوره انعام-آیه54)هر مسلمانی که خدمت شما آمد وکسانی که می خواهند مسلمان شوند شما بر آنها سلام کنید"قُل سَلامٌ علیکُم"یعنی ما همین که وارد مدینه شدیم ...نظرات: 0 بازدید شده: 85 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.08.02 بیشتر بخوانید

اهمیت زیارت قبر پیامبر(صلی الله وعلیه وآله وسلم)

سخنرانی حجت الاسلام ابراهیمی درتمتع 93(شماره6)

http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

از وقت شناسی شما زائران حرم خدا و از مدیریت خوب کاروان جناب آقای امین و حجت تقدیر و تشکر می کنم. روایت داریم که زائران حرم پیامبر (ص)وحجاج بیت الله الحرام"هینا لکم " گواری وجودشان باد .
نماز زائرین:
بنده چند مسئله را در باب نماز خواندن در مسجد النبی خدمتتان عرض می کنم : نماز را اگر در مسجدالنبی خواندید کامل است واگر در هتل خواندید شکسته است واین فتوای تمام مراجع است چون اقامت ما کمتر از ده روز است والبته در صحن های مسجد نیز به فتوای آیت الله مکارم و آیت الله خامنه ای وحتی کل شهر هم می توانید نماز را کامل بخوانیدو اشکال ندارد ،منتهی بعضی از مراجع فتوایشان کمی متفاوت است .

نظرات: 0 بازدید شده: 114 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.08.01 بیشتر بخوانید

پیامبر(ص)واعلام امامت وولایت امیرالمومنین(ع)

سخنرانی حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه محترم زرند درتمتع 93(مدینه منوره)(شماره 5)

http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

السلام علیک یا رسول الله السلام علیک یا امیرالمومنین(ع) السلام علیک یا صاحب الزمان (عج) یا بقیه الله یا اباصالح المهدی ادرکنا و اغثنا .
خشنودی مولایمان صاحب الزمان،سلامتی رهبر عزیز و بزرگوارمان، شادی روح امام راحل عظیم الشان،شادی ارواح طیبه شهداء ،شادی ارواح طیبه مومنین که متعلق به این کاروان و این جلسه هستند، سلامتی خودتان ،خانواده و فرزندانتان اجماعاً صلوات.
خدا ان شاءالله که این عید را بر شما مبارک گرداند و ان شاءالله که به دست مبارک آقا امیرالمومنین و حضرت زهرا (س) حاجت روا شوید باز هم صلوات.
نظرات: 0 بازدید شده: 83 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.07.30 بیشتر بخوانید

جَبَل النورجایگاه نزول اولین آیات الهی

سخنرانی حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه محترم زرند درتمتع 93(مکه جبل النور صبحگاه عید غدیر مصادف با 8 ذیحجه)(شماره4)

http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg


امروز امیر در میخانه تویی فریاد رس ناله مستانه تویی

اَلسَلامُ عَلَیکَ یا صاحِبَ الزَمان (عج) اَلسَلامُ عَلَیکَ یارَسُولَ الله اَلسَلامُ عَلَیکَ یا اَمیرَالمُومِنین یا عَلیِ اِبنِ ابیطالِب

جَبَل النورجایگاه نزول اولین آیات الهی:
این مکانی را که برای زیارت آمده ایم"جَبَل النور"نام دارد یا"جبل القرآن"و یا"جبل الاسلام" نام دارد. ما ایرانی ها می گوییم "غار حَرا" .اولین آیات قرآن مجید در بالای این کوه بر پیامبر خدا نازل شده است و در بالای این کوه یک غاری است که به اندازه یک یا دو نفر که بایستند جا دارد که به برکت نزول قرآن این کوه نورانی شده است و از این جهت به جَبَلُ النُور مشهوراست .ارتفاع این کوه 634 متر است و پیامبر خدا قبل از اینکه از طرف خدا مامور شود به پیامبری، در ماه های مبارک رمضان بطور کامل در این غار به سر می بردند و روزه می گرفتند و تفکر می کردند...
نظرات: 0 بازدید شده: 94 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.07.29 بیشتر بخوانید

مشرکین ونقشه قتل پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم)

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه محترم شهرستان زرند در تمتع 93(شماره3)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

السلام علیک یا صاحب الزمان السلام علیک یا بقیه الله یا اباصالح اغثنا و ادرکنا السلام علیک یا رسول لله السلام علیک یا امیرالمومنین (ع).
امروز،عید غدیر روز بسیار مبارکی است و زیارت یکی از محل هایی که پیامبر خدا (ص) قدم گذاشتند و باعث حفظ پیامبر خدا شد. مکانی را که آمده ایم محل غار ثور است اینجا جبل الشوری این سه کوه به هم پیوسته است و این کوه وسط که درون آن یک غاری است که مانند یک کاسه واژگون شده است و چند نفر هم میتوانند در آن جای بگیرند .
نظرات: 0 بازدید شده: 101 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.07.28 بیشتر بخوانید

اهمیت غدیراعلام ولایت امیرالمومنین(ع)

سخنرانی حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه محترم زرند درتمتع 93(شماره2)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

اتهام وهابیت:
متاسفانه تفکر وهابیت روز به روز در حال گسترش است و علمای آنها فتوا می دهند به کفر ما شیعیان و حتی کشتن ما را هم جایز می دانند و وقتی می گوییم که چرا؟ما چه گناهی مرتکب شده ایم که شما فتوا به کشتن ما می دهید و می گویند که شما علی (ع) را خدا می دانید ، اولاد علی (ع) را خدا می دانید . خوب اگر اینها اعلام کنند که شیعیان پیرو حضرت علی (ع)هستند که اهل سنت اشکالی نمی بیند ولی اینها علی را به سمتی می بَرند که اورا خدا می دانند و آن وقت بحث شِرک را معرفی می کنند وما را مُشرک می دانند .


نظرات: 0 بازدید شده: 102 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.07.27 بیشتر بخوانید

واجبات حج تمتع

سخنرانی حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه محترم زرند درتمتع 93(شماره1)


http://yascms.ir/emam/gozaresh/a1002.jpg

بهترین خوبیها:اخلاق نیکو[/b]
امام حسن می فرمایند: «اِنَ اَحسَنَ الحَسَن اَلخُلقُ اَلحَسَن» همه اش کلمه حَسن است وهم خودشان امام حسن هستند .

"اَحسَنَ الحَسَن"یعنی بهترین خوبیها این است که انسان اخلاق خوبی داشته باشد این بهترین و زیبا ترین حُسن برای یک انسان است،این بهترین و زیبا ترین حُسن برای یک انسان این است که روی خوش وخوش اخلاقی باشد نسبت به خانواده، به خودش و اجتماع، خودِ اهل بیت نیز این گونه بودند .
نظرات: 0 بازدید شده: 103 مرتبه ارسال شده توسط: عرب در تاریخ: 1393.07.26 بیشتر بخوانید
مجموع 44 پست فعال - 5 صفحه و 10 پست در هر صفحه
 
 

New Page 1
 
 طراحی سايت توسط شرکت فراز رایانه  پشتیبان رسمی سیستم مدیریتی سایت ساز دریا طراحی شده است.