سيستم مديريت محتواي ياس/دفتر امام جمعه شهرستان زرند  

مطالب

خانه مشهور لیست اضافه

حضرت زهرا(س) بزرگترن مدافع ولایت/ روزگار تاریک ملت ایران در دوران طاغوت

ارسال شده توسط: عرببازدید شده: 78 مرتبه
دسته: خطبه های نماز جمعهتاریخ: 1396.11.15
 
خطبه نماز جمعه شهرستان زرند به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه زرند مورخه 96/11/13http://yascms.ir/emam/gozaresh/bb525.JPGخطبه اول

اَلحَمدُ اللِه رَبِ اِلعالَمینَ الصَلاة وَالَسلامُ عَلی عَبِداللِه وَ رَسُولِهِ وَحَبیبِه وَصَفیهَ وَحافِظِ سِرِه وَمُبَلغِ رِسالاتِه سِیدِنا وَ مَولانَا اَبِی القاسِمِ المُصطَفَی مُحَمَد صلی الله علیه وآله وسلّم وَعَلی آله الطَیِبینَ الطاهِرین المَعصُومینَ اَلهُداةِ المَهدیین وَالَلعنَ الدائم عَلَی اَعدائِهِم اَجمَعینَ ِاِلی قِیامِ یَومِ الدین .

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج) ، یا بقیة الله یا اباصالح (ع)، ادرکنا و اغثنا.

اُوصیکُم عِبادَالله وَنَفسی بِتَقَوَیَ الله

خشنودی مولایمان صاحب الزمان(عج) ، سلامتی رهبر عزیز و بزرگوارمان و بهتر از جانمان، شادی روح امام راحل عظیم الشأن، شادی ارواح طیبه شهدا ، شهدای مدافع حرم، یگانه شهید مدافع حرم شهرستان شهید سرافراز علی عظیمی ، شادی دو شهید گرانقدر مهمان امروز نماز جمعه ، شادی ارواح مطهر شهدای گمنام شهرستان ، سلامتی همه خدمتگزاران به نظام اسلامی ، سلامتی خودتان و سلامتی همه نمازگزاران روز جمعه ، اجماعاً صلوات.

امیدوارم خداوند متعال ، این حضور مؤمنانه همه شما عزیزان در نماز جمعه ، این خطبه، این نشستن و سکوت را در نماز جمعه ، از همه ما قبول بگرداند ، ذخیره ای ارزشمند برای دنیا و آخرت، مخصوصاً برای اولین لحظه ورود ما به عالم قبر و قیامت قرار بگیرد ، باز هم صلوات بر محمد وآل محمد (ص).

اولاً از حضور مؤمنانه همه شما برادران و خواهران مکرمه ، نمازگزاران عزیز در نمازجمعه ، از مدیران و مسئولین محترم ، دانش آموزان مدارس ، اقشار مختلف ، ستاد برگزاری نماز جمعه ، فرماندهان محترم نظامی و انتظامی، سروران معظم روحانی ، از هیأت امنای مسجد جامع ، قاری محترم، مجری محترم و مؤذن محترم ، صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم .عرض تسلیت دارم به مناسبت ایام جانگداز شهادت حضرت صدیقه طاهره حضرت زهرا(س) به محضر حضرت ولی عصر(عج) و سادات والامقام و شما دوستداران و علاقمندان حضرت زهرا(س) و عرض تبریک به مناسبت ایام خجسته دهه فجر انقلاب اسلامی.

موضوع خطبه اول را چند کلامی در مورد ام ابیها ،حضرت زهرا(س) اختصاص می دهم و چندکلامی را خدمتتان عرض می کنم.

تشبیه حضرت زهرا(س) به لیلة القدر:

در روایات ما خصوصا در روایات نقل شده از رئیس مذهب ، امام صادق (ع) ، حضرت زهرا تشبیه به لیله القدر شده است. اینکه چه فلسفه ای می تواند داشته باشد که حضرت زهرا(س) را به شب قدر تشبیه کرده اند، تا جایی که عقل ما و فکر ما می رسد و ما می توانیم از خود قرآن و معارف قرآن بهره ببریم این است که همه عظمت ها و همه خیرات و برکات از شب قدر است. اگر شب قدری در ماه مبارک رمضان نبود که انسان در آن سیر و سلوک داشته باشد و دعاهایش مستجاب شود و خوشبختی اش در آن شب رقم بخورد، ماه رمضان این گونه اجر و قیمت نداشت. پس اینکه حضرت زهرا(س) را به شب قدر تشبیه کرده اند ، نشان می دهد که حضرت (س) منشا خیرات و برکات هستند.اگر حضرت زهرا(س) نبود این همه برکات نبود.خصوصا ما ایرانی ها مدیون حضرت زهرا(س) هستیم.

چون هرچه ما داریم از وجود مقدس حضرت فاطمه(س) و تربیت فاطمی او داریم. این حضرت زهرا بود که فرزندانی چون امام حسن و امام حسین و حضرت زینب را تربیت کرد. اگر حضرت زهرا نبود، امام حسین نبودو اگر امام حسین نبود ،امروز اثری از اسلام ناب نبود.پس ما سرسفره برکت حضرت زهرا نشسته ایم.همانطور که شب قدر با برکت است ، وجود مقدس حضرت زهرا هم کوثر و مایه خیر و برکت است.

توسل به حضرت زهرا(س):

نکته دوم شب قدر از هزار ماه بالاتر است. راههای بسیاری برای رسیدن انسان به خدا وجود دارد و می توان توسلات متعدد داشت ولی مهمترین و ساده ترین راه ، توسل به حضرت زهرا (س) است. همانطور که شب قدر از هزار ماه بالاتر است . توسل به حضرت زهرا (س) هم بالاتر و زودتر از هزار راه دیگر ما را به نتیجه می رساند.

توصیه حضرت امام (ره)جهت توسل به حضرت زهرا(س)

خدا رحمت کند مرحوم آیت الله خزعلی را، یک سال در عمره دانشجویی سخنران مجلس ما بودند. تعریف می کردند : یکی از طلبه ها مرا برای ناهار به منزلش دعوت کردند. بنده هم عادت داشتم، بعد ناهار بخوابم.

اما وقتی می خواستم بخوابم، دیدم عکس امام قسمت پایین پای من قرار می گیرد، ادب کردم و در جای دیگری خوابیدم و پایم را به سمت عکس امام (ره) دراز نکردم. ایشان می گفتند: من در زندگی خود، چهار مشکل لاینحل داشتم که حل نمی شد. در خواب امام (ره) را دیدم که یک دستش به سمت آسمان بود و دست دیگرش به سمت زمین بلند کرده بودند و به من فرمود: خزعلی برای حاجت روایی ،خدا را سه مرتبه به حضرت زهرا (س) قسم بده و خودشان نیز فرمودند: " الهی بحق فاطمه الزهرا * الهی بحق فاطمه الزهرا * الهی بحق فاطمه الزهرا " . یعنی خزعلی اگر می خواهی از مشکلات نجات پیدا کنی ، به ام ابیها ،مادر سادات ، حضرت زهرا (س) توسل کن . وقتی از خواب بیدار شدم و سه مرتبه خدا را به فاطمه زهرا قسم دادم و به برکت توسل به حضرت زهرا (س) سه تا از مشکلم حل شد.حضرت زهرا (س) گره گشاست. امروز هم گره گشا هستند، همانطور که شب قدر از هزار ماه بالاتر است توسلات متعدد یک طرف و توسل به بی بی دو عالم یک طرف.

وجود مقدس حضرت زهرا(س) مانند شب قدر پنهان است

نکته سوم این است که شب قدر در سه شب مخفی شده است . در واقع ما یک شب قدر داریم ولی ما شب 19-21-23 رمضان را شب قدر می دانیم . شب قدر یکی از این شبهاست. وجود مقدس حضرت زهرا (س) هم مانند شب قدر پنهان است. جسمشان هم پنهان شده است و نمی دانیم در کجای مدینه دفن شده است البته آنهایی که باید بدانند ،می دانند .از علامه امینی سوال کردند: شما که عاشق امیرالمومنین هستید وقتی به مدینه رفتی، قبر حضرت زهرا (س) را هم پیدا کردی؟ گفت: وقتی وارد مدینه شدم ، صدای گریه های فاطمه را شنیدم. برخی دلشان نورانی است و چشمشان برزخی است . پس همانطور که شب قدر مخفی شده است ،جسم حضرت زهرا (س) هم مخفی شده است وقبرشان پنهان است.در قرآن آمده است : « وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ اَلْقَدْرِ»(1) ای پیامبرکُنه و عظمت شب قدر را نمی توانی درک کنی ، مگر اینکه ما بگوییم .حقیقت وجودی حضرت زهرا را هم ما نمی توانیم ، درک کنیم و دست ما به شناخت بی بی دو عالم نمی رسد مگر اینکه خود اهل بیت برای ما رمز گشایی کنند.

اسامی حضرت فاطمه(س) نزد خدواند:

امام جعفر صادق(ع) فرمود: برای فاطمه(س) نزد خدای عز و جل نه اسم است: «فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه، زهرا» (2) آنچه این نامها را برای حضرت فضیلت قرار داده این است که نامهای حضرتش حاکی از صفتی والاست که در وی وجود داشته است و چون نامهای دیگر افراد نیست که صاحب نام از معنی نام خود هیچ بهره ای نبرده باشد. ما در انتخاب اسم برای فرزندان خود توجهی به صفات و ویژگی های فرزند نداریم. مثلا نام فرزندش را رستم می گذارد ، در حالی که فرزند لاغر اندام و ضعیف الجسه است و رستم مردی عظیم الجسه و قوی بوده است. ولی هرکدام از نامهای حضرت زهرا اشاره به یکی از ابعاد وجودی حضرت زهرا دارد. یکی از اسامی " فاطمه " است ، فاطمه چندین معنا دارد.یکی از معنا این است که مردم از شناخت حقیقت حضرت زهرا (س) ، ناتوان هستند . خدای متعال در حدیث قدسی خطاب به پیامبر خدا می فرماید: « لولاک لما خلقت الافلاک» ای پیامبر اگر تو نبودی آسمان و زمین و فلک را من نمی آفریدم. « و لولا علی لما خلقتک » و اگر على نبود، تو را، « و لو فاطمه لما خلقتکما» و اگر فاطمه نبود، من شما دو نفر را نمى آفريدم.(3) این نشان عظمت و حقیقت بالای وجودی حضرت زهرا دارد که ما از شناخت آن عاجزیم و نمی توانیم حقیقت آن را درک کنیم.

هر کس فاطمه را به درستی بشناسد، شب قدر را درک کرده است

در روایتی از امام صادق نقل شده است که حضرت فرموده است: «انا انزلناه فی لیلة القدر ،(4) اللیلة فاطمة و القدر الله » مراد از لیله فاطمه و مراد از قدر خداوند است « فمن عرف فاطمة حق معرفتها فقد ادرک لیلة القدر » پس هر کس فاطمه را به درستی بشناسد، شب قدر را درک کرده است «و انما سمیت فاطمة لأن الخلق فطموا عن معرفتها» و فاطمه به آن جهت فاطمه نامیده شده است که خلق از کنه معرفتش بریده شده و عاجزاند.(5)

مقام شفاعت حضرت زهرا(س):

معنای دیگر فاطمه این است که هم خودش از آتش جدا شده است وهم دوستداران و شیعیانشان را ازآتش حفظ و جدا می کنند. این اشاره به مقام بزرگ شفاعت حضرت زهرا دارد. که با شفاعتش تمام شیعیان وارد بهشت می شوند. که مقام بسیار بلندی است که در قیامت به دست حضرت زهرا ، شیعیان و دوستداران وهمین طور دوستداران فرزندان حضرت زهرا، از آتش جهنم جدا و سعادتمندو خوشبخت وارد بهشت می شوند. پس فاطمه یعنی خود و شیعیانش از آتش بازداشته (و در امان نگاه داشته) شده اند.چنانچه در روایات نیز به این مطلب اشاره شده است: حضرت رضا علیه السلام از پدرش و ایشان از رسول خدا(ص) نقل کرده اند که فرمود: ای فاطمه، آیا می دانی چرا فاطمه نامیده شده ای؟ علی(ع) پرسید چرا؟ فرمود: زیرا که وی و شیعیانش را از آتش بازداشته اند.(6) پس یکی از ابعاد وجودی حضرت زهرا مقام بلند شفاعت است. یکی از مراجع و علمای بزرگ به نام میرزای قمی که قبر او در قبرستان شیخان نزدیک حرم حضرت معصومه(س) است و همیشه شلوغ است و مردم به آن استمداد می کنند. ایشان به یک نفر گفته بودند :حاجات بزرگ و عاقبت بخیری و بهشتی شدن خود را از حضرت معصومه بخواهید و حاجت های کوچک و دنیایی خود را مانند ماشین ، خانه و همسر خوب و... از ما خواهید. پس از حضرت زهرا با آن همه مقام و عظمت، باید حاجات بزرگ را خواست و شفای بیماریهای سخت را گرفت.

معنای زهرا(س):

یکی دیگر از اسامی حضرت فاطمه(س)، زهراست به معنای نورانی و درخشنده که اشاره به مقام عبادت حضرت زهرا دارد. از امام صادق(ع) پرسیدند چرا فاطمه را زهرا نامیدند؟ فرمود: «زیرا فاطمه چنان بود که چون در محراب می ایستاد نوری از او برای اهل آسمان درخشش می کرد همان طور که ستارگان برای اهل زمین درخشش دارند. » نور فاطمه آسمانها را هم درخشان می کندو ملائکه از برکت این بانوی برگوار، نورانی می شوند.

کرامت حضرت زهرا(س) ومسلمان شدن یهودی:

امام علی علیه السلام گاه آنچنان در تنگدستی واقع می شد که مجبور می گشت از ثروتمندان یهودی قرض نماید. یکبار که از یک فرد یهودی تقاضای قرض نمود او در مقابل چیزی طلب کرد تا به عنوان گرو پیش خویش نگه دارد، امام نیز چادر همسرش حضرت زهرا علیهاالسلام را به او داد. شب هنگام، وقتی که همسر مرد یهودی نور چادر را دید شگفت زده شوهرش را خبر کرد. و هر دو، حیرت زده بستگان خویش را به منزل آوردند تا حادثه را با چشم خویش بنگرند، آنها نیز پس از مشاهده این کرامت زهرایی، همگی که حدود هشتاد نفر بودند، اسلام آوردند.(7) نورانیت وجود مقدس حضرت زهرا جهان را نورانی و روشن کرده است .

حانیه:

یکی دیگر از اسامی حضرت زهرا(س)، حانیه است یعنی آن که به شوهر و فرزندانش بسیار مهربان است.

حضرت زهرا(س) فدایی ومدافع امیرالمومنین(ع):

حضرت زهرا فدایی امیرالمؤمنین ، جان فدای امیرالمومنین و یگانه حامی واقعی امیرالمومنین بودند. تازمانی که حضرت زهرا زنده بودند، هیچکس جرات جسارت به علی(ع) را نداشت. همه گرفتاریها و مظلومیت ها و سختی های امیرالمومنین(ع) از زمانیس شروع شد که حضرت زهرا از دنیا رفتند. این بانوی بزرگوار یک تنه در مقابل همه ایستادگی می کردند و می فرمودند: « اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلّیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه »(8) همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد. حضرت زهرا مدافع سرسخت امامت و ولایت بودند تا جایی که جان خود را در این راه از دست دادند.همه اینها برای ما شیعیان درس بزرگی است.

ان شاءالله که همه ما در مراسمات و جلساتی که این شبها به نام بانوی دو عالم حضرت زهرا گرفته می شود ، شرکت کنیم و عشق و علاقه خودمان را به حضرت فاطمه(س) ابراز کنیم.

خطبه دوم

اَلحَمدُ اللِه رَبِ اِلعالَمینَ الصَلاة وَالَسلامُ عَلی عَبِداللِه وَ رَسُولِهِ وَحَبیبِه وَصَفیهَ وَحافِظِ سِرِه وَمُبَلغِ رِسالاتِه سِیدِنا وَمَولانَا اَبِی القاسِمِ المُصطَفَی مُحَمَدصلی الله علیه وآله وسلّم وَعَلی آله الطَیِبینَ الطاهِرین المَعصُومینَ اَلهُداةِ المَهدیین وَالَلعنَ الدائم عَلَی اَعدائِهِم اَجمَعینَ ِاِلی قِیامِ یَومِ الدین.

اُوصیکُم عِبادَالله وَنَفسی بِتَقَوَیَ الله.

در آغاز خطبه دوم خود و همه شما عزیزان را دعوت می کنم به تقوای الهی و بهره برد از ایام فاطمیه وبا شرکت در مجالس عزای حضرت زهرا(س) ، خود را به اهل بیت نزدیک کردن.

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را به همه شما خواهران و برادران عزیز ،خصوصاً خانواده های معزز شهدا، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران تبریک عرض می کنم.

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی:

12 بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی و ان شاءالله 22 بهمن حضور جانانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن و اعلام حمایت از نظام اسلامی ، دینی و حمایت از ولایت است. ان شاءالله که مد نظر همه شما عزیزان و بزرگواران باشد.

روزگار تاریک ملت ایران در دوران طاغوت:

در دوران طاغوت کشور ما و ملت ایران هیچ ارزشی نداشتند. سرنوشت ما به دست خارجی ها بود . نماینده مجلس ما را سفارت انگلیس و امریکا تعیین می کردند. چهل هزار نظامی امریکایی بر ارتش و کشور ما حاکم بودند و منابع کشور ما صرف اسرائیل می شد و امریکایی ها در ایران علاوه بر حق و حقوقی که می گرفتند، حق اضافه ای هم به نام حق توحش می گرفتند، با این عنوان که ما امریکایی ها انسانهایی متمدن هستیم و دربین مردمی وحشی (ایرانیان) زندگی می کنیم. غرور ملی ما ایرانیان را شکسته بودند و ما نه تنها در دنیا بلکه در کشور خودمان هم هیچ نقش و تاثیری نداشتیم. مغز و فکر جوانان ما سرکوب شده بود .

همه چی مارا وابسته کرده بودند دانشگاههای ما وابسته، فکر ما وابسته بود و اگر هواپیماهای f14 که به ما داده بودند ، نیاز به تعمیر پیدا می کرد، همافرای ما حق نداشتند دست به آچار بشوند و برای تعمیر به خارج کشور می بردند و می گفتند شما نمی توانید . ما در جهان آن روز هیچ بودیم.

امام ملت ایران را نجات داد:

امام بزرگوار به ما شخصیت داد و مارا همه چیز کرد جسم مارا آزاد کرد به ما سروری و آقایی دادو ما را ارزشمند کرد. ما را از بندگی و طاغوت نجات داد. وقتی حضرت امام وارد فرودگاه شدند ، سخنرانی کوتاهی داشتند و به ارتشیان آن زمان خطاب کردند : ای ارتشیان ما نمی خواهیم شما تو سری خور و وابسته باشید بلکه شما باید آقا باشید. هدف نظام و جهموری اسلامی سروری انسانها و مسلمانان است. حضرت امام در بهشت زهرا سخنرانی کردند، قدرت ولایی و موسوی را در سخنرانی حضرت امام ببینید.که فرمودند: تو دهن این دولت می‌زنم، من دولت تعیین می‌کنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم. دولت تعیین کردن امام به پشتوانه ولایت است . همان گونه که از امیرالمؤمنین سوال کردند : چطور توانستی درب خیبر را به تنهایی از جا دربیاوری ؟ 40 مرد با هم باید این درب را می بستند. حضرت فرمود: من با قدرت الهی و نه با قدرت جسمی این کار را انجام دادم. امام با قدرت ولایی به دهان این دولت زد، دولتی که 2500 سال ریشه دوانده است، به آسانی مگر از جا کنده می شود؟ آنها همه جاها جاسوس داشتند، قدرت الهی و دست خیبرگشای امام بود که به دهان طاغوت زده شد، وامام فرمود: من به پشتوانه ملت که من را قبول دارند ، دولت تعیین می کنند و یک نظام جدید در دنیا با قوانین بسیار مترقی پی ریزی کردند. که در هیچ کجای دنیا قانون مترقی تر از قانون اساسی جمهوری اسلامی وجود ندارد. نظامی را بنیاد گذاشت که مردم حاکم سرنوشت خودشان باشند، مردم هیچ نقشی در امریکا که مدعی دموکراسی است ، ندارند و عده ای خاص حاکم هستند. عده ای خاص رئیس جمهور را تعیین می کنند. بعضی از نظام های دنیا هم استبدادی است مانند کشور اطراف ما .پادشاهی است و مردم بر سرنوشت خود حاکم نیستند. هیچ جای دنیا آزادی واقعی نیست، مانند آن آزادی که در اسلام است ، وجود ندارد. آزادی و استقلال واقعی را به ما داد. حاکمیت اسلام را به ما هدیه داد . در زمان شاه هم ما نماز می خوانیدم و روضه اباعبدالله برگزار می کردیم ولی روضه ما اسیر طاغوت بود. همانطور که امام علي(ع) به مالک اشتر می فرمایند: «فَإِنَّ هَذَا الدِّينَ قَدْ كَانَ أَسِيراً فِي أَيْدِي الأَشْرَارِ يُعْمَلُ فِيهِ بِالْهَوَى وَ تُطْلَبُ بِهِ الدُّنْيَا» (9) اين دين در دست اشرار (معاویه) اسير گشته بود كه با نام دين به هواپرستي پرداخته و دنياي خود را به دست مي‌آوردند و امام علی(ع) دین را آزاد کرد، طاغوت هم مانند معاویه دین ما را اسیر کرده بود ، امام (ره)هم دین ما و تشیع ما را آزاد کرد و هم خود مارا. امام ما را بر بال فرشتگان نشاند، مردم هم پشتیبانی کردند. به خوبی و وفاداری مردم و ملت ایران در هیچ کجای تاریخ وجود ندارد، از ابتدای آفرینش تا به امروز مردمی وفادارتر و قوی تر و شجاع تر و با ایمان تر از ملت ایران در تاریخ نبوده است. این شایستگی را ملت ایران داشته است که چنین رهبری داشته باشد. مردم ایران، شایسته امام و رهبر هستند و این رهبر و امام نیز شایسته این مردم هستند. قوانین خدا با حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان ؛ اگر هم نقص و گرفتاری وجود دارد، از قوانین خود مردم است، آنچه امام به ما داد، سرسوزن نقص ندارد. بعضی افراد معتقدند که نسل سوم انقلاب با این همه هجمه های مختلف دشمنان دست از اسلام و انقلاب برداشته اند ولی مقام معظم رهبری می فرمایند: من به نسل سوم بسیار خوش بین هستم و اعتمادم به نسل سوم بیشتر از نسل اول است. چون نسل سوم عمق بیشتری دارد. از روزی که فریاد امام بلند شد، هزار سال قبل موسی جعفر(ع) فرمود: « رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ یَدْعُو النَّاسَ إِلَى الْحَقِّ » مردی از قم بپا می‌خیزد و مردم را به حق دعوت می‌کند « یَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ کَزُبَرِ الْحَدِیدِ » و همراهش مردمی‌اند مانند ورقه‌های آهنین، « لَا تُزِلُّهُمُ الرِّیَاحُ الْعَوَاصِفُ » نه تندبادها تکانشان می‌دهد، «وَ لَا یَمَلُّونَ مِنَ الْحَرَبِ » و نه از جنگ و مبارزه خسته می‌شوند، «وَ لَا یَجْبُنُونَ » و نه هراسی به دل راه می‌دهند، «وَ عَلَى اللَّهِ یَتَوَکَّلُونَ » و بر خداوند توکل می‌کنند، « وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ » و عاقبت از آنِ متقین است.(10)
البته در انقلاب ریزش هم داریم ولی انسانهای مؤمن و با تقوا ، همیشه حمایت و همکاری می کنند و هدف بزرگ نظام جمهوری اسلامی این است که دنیا و بشریت را نجات بدهد و زمینه ظهور قائم آل محمد را فراهم کند.

برگزاری باشکوه جشن های انقلاب:

خداوند را بر این نعمت های بزرگی که به ما داده است، شکر می کنیم که در عصر غیبت امام زمان چنین نظام و چنین رهبری را نصیب مان کرده است. جشن انقلاب باید مردمی باشد، ما نمی خواهیم جشن انقلاب حکومتی باشد انقلاب متعلق به همه مردم است. شما مردم طاغوت را سرنگون کردید و جنگ را اداره کردید، تا امروز هم شما مردم پای کار بوده اید والا اگر شما نبودید خدا می دانست ، این انقلاب چند کفن پوسیده بود. در صحنه بودن مردم خیلی مهم است . طومار فتنه و اغتشاشات را همین مردم در هم نوردیدند. ضد انقلاب و داعش وآل سعود را همین شما مردم جمع کردید.شما مردم وفاداری هستید که آرزوی امیرالمومنین داشتن چنین مردمی است.آرزوی پیامبر همین بوده است. نقل شده است : روزی رسول خدا(ص) در بین جمعی از اصحاب خود، دوبار فرمودند: «آه شوقاً الی اخوانی» ای کاش برادرانم را می دیدم؛ اصحاب گفتند: ای رسول خدا، آیا ما برادران شما نیستیم؟ حضرت (ص) فرمودند: شما اصحاب من هستید، «اخوانی یأتون فی آخرالزمان» برادران من قومی هستند که در آخرالزمان به من ایمان می آورند در حالی که مرا ندیده اند... امامشان در پس غیبت است و دسترسی ندارندولی ایمانشان از همه محکمتر است(11) قدر انقلاب و رهبرمان را بدانیم، ان شاءالله که مدیران و مسئولین نوکر شما باشند و بیشتر خدمت کنند و گره ها را یکی پس از دیگری باز کنند.

دشمن روز به زو ضعیف تر می شود:

برنامه های دشمن هم که می بینیم روز به روز شکست می خورد و دشمن ضعیف تر شده است. درخت انقلاب اسلامی با برکت و تناور شده است، امروز دشمنان ما از فلسطین و غزه که یک باریکه است ناتوان هستند و شکست خورده اند. آنهایی که تا دندان هم مسلح هستند در مقابل مردم با حداقل سلاح مستاصل شده اند. سعودی ها هم که قصد داشتند یمن را یک هفته ای فتح کنند، ولی مردم یمن با همه مشکلات ، بی پناهی و مظلومیت و گسترش وبا در بین آنها و کشته شدن صدها نفر از آنها جانانه از خاک خود دفاع کردند.سعودی ها تمام اسباب نابودی یمن را فراهم کرده بودندو چند لایه اینها را محاصره کردند و با این همه اسلحه ای که امریکایی خریده بودند باز هم نمی توانند بر یمن تسلط پیدا کنند و حتی بینی شان هم با موشک های یمن که به ریاض و فرودگاه ملک خالد شلیک شده بود، به خاک مالیده شد و گردن امریکا و آل سعود شکسته شد . آنها قصد داشتند ملت یمن را غارت کنند ولی خود غارت زده شدند. ان شاءالله که دشمنان اسلام شکست بخورند و ملت ایران پیروز شود.

منتهی استقامت و همراهی و همدلی می خواهد. توجه به اقتصاد مقاومتی می خواهدو عدم نفوذ دشمن می خواهد الحمدالله مردم در صحنه هستندو حق مطلب را ادا کرده اند. این مسئولین هستند که باید پا به پای شما به صحنه بیایندو یکی پس از دیگری مشکلات را برطرف کنند. رئیس جمهور محترم به استان ما آمده است ان شاءالله سفرشان پر از خیر و برکت باشد. وزیر محترم کار به شهرستان ما آمدندو جلسات متعددی گذاشته شدو ورزشگاهی که برای کارگران دهها سال ساخته شد بود قولهایی دادند تا تکمیل و روبراه کنند. بازنشستگان فولاد عزیزانی که سالها در معادن کار کرده اندو با سینه های مجروح بازنشسته شده اند، انتظار دارند سرماه حقوق بگیرندو قولهایی داده شد که از ابتدای امسال بودجه دولتی می شود و مشکلات آنها هم رفع می شود.و قول دادند تا حقوق دوماه آخر سال هم منابع آن را تامین کنند.ان شاءالله برای شهرستان زرند نیز سفر دولت محترم مایه خیر و برکت باشد .

خدایا به حق محمدوآل محمد آنچه را گفتیم و شنیدیم محض رضای خودت قرار بده


پی نوشت:

1- سوره مبارکه قدر،آیه 2

2- امالی صدوق، ص 474، ح 18; علل الشرایع، ج 1، ص 178، ح 3; خصال، ص 414، ح 3; دلائل الامامه، ص 10; بحارالانوار، ج 43، ص 10، ح 1.

3- الأسرار الفاطمیة شیخ محمد فاضل مسعودی : ( یا أحمد لولاک لما خلقت الأفلاک ، ولولا علی لما خلقتک ، ولولا فاطمة لما خلقتکما ) (الجنة العاصمة : 148 ، مستدرک سفینة البحار : 3 / 334 عن مجمع النورین : 14 ، عن العوالم : 44 . ) هذا الحدیث من الأحادیث المأثورة التی رواها جابر بن عبد الله الأنصاری عن رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم عن الله تبارک وتعالى .( الشیخ محمد فاضل المسعودی - ص 231 ).

4- سوره مبارکه قدر،آیه 1

5- فرات کوفی، ابوالقاسم، تفسیر فرات کوفی، تهران، سازمان چاپ و نشر وزارت ارشاد، 1410ق، ج1، ص581.

6- بحارالانوار، ج 43، ص 14.

7- بحارالانوار، ج43، ص30

8- امالی(صدوق) ص182

9- نهج‌البلاغه، نامه 53.

10- بحار الأنوار، ج‏57، ص216

11- صفار، صائر الدرجات، ص 104؛
http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6044.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6045.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6046.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6047.jpg

http://yascms.ir/emam/gozareshx6048.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6049.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6050.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6051.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6052.jpg

http://yascms.ir/emam/gozaresh/x6053.jpg

چاپ این نسخه درجه: 0.00   چند مرتبه به این پست امتیاز داده اند: 0 مرتبه

نظرات

تنها کابران عضو میتوانند نظر دهند.
 
 

New Page 1
 
 طراحی سايت توسط شرکت فراز رایانه  پشتیبان رسمی سیستم مدیریتی سایت ساز دریا طراحی شده است.