سيستم مديريت محتواي ياس/دفتر امام جمعه شهرستان زرند  

مطالب

خانه مشهور لیست اضافه

دیدار نماینده امام جمعه محترم کرمان درامور وقف با امام جمعه محترم زرند

ارسال شده توسط: عرببازدید شده: 41 مرتبه
دسته: گزارش تصويريتاریخ: 1399.02.16
 
دیدار حجت ااسلام محمدی نماینده حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه وامام جمعه محترم کرمان در امور وقف با حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم در محل دفتر امام جمعه مورخه99/02/16سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در دیدار نماینده حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در امور وقف مورخه99/02/16


الحمدلله، الصلاة والسلام علی رسول الله وعلی آله آل الله

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج) ، یا بقیة الله ،یا اباصالح، ادرکنا واغثنا

اختصاص وقف به حوزه علمیه:

امروز با یکی از طلاب در مورد وقفیات برای حوزه علمیه صحبت می کردیم که باید پرچم بنویسند که یکی از کارهای ماندگار همین وقف است ، ما وقفیات دیگر را بسیار تبلیغ کردیم ولی در زمینه وقف برای حوزه علمیه را کار نکردیم. یکی از کارهای ماندگار این است که برای روحانیت هم وقفیاتی صورت بگیرد ولی این وقف به نام امام زمان باشد.من پیشنهاد دادم، ان شاءالله بعد از کرونا که مساجد باز شد، روحانیون در سخنرانی های خود از باغداران بخواهند تا ردیف درخت پسته یا چند درخت پسته را در باغ خود وقف امام زمان کنند ،همین وقفیات باعث می شود که کار پیش برود، اینکه ما منتظر بمانیم وجوهاتی برسد تابتوانیم کاری انجام دهیم، نمی شود. ممکن است مانند الان ، وجوهات کم شده باشد ، دست بسته می شویم. باید وقفیاتی را ایجاد کنیم. الان من نمی دانم چه وقفی در مورد روحانیت و تشکیلات حوزه در شهرستان وجود دارد. الان ما دوتا مدرسه داریم که مشخص است ولی اینکه این مدرسه ها موقوفه ای هم دارند، نمی دانم. یک مرتبه آقای الله وردی در یک جلسه اعلام کردند ما پول دادیم تا آقای زمانی واحدی را برای حوزه علمیه بسازند و ایشان هم بالای خونه خودشان دو واحد را ساخته اند و گفته است این دو واحد برای حوزه علمیه است ، البته حاج آقای عرب زاده بیشتر در جریان هستند که چه کسی و چه مقدار پول گرفته است و آیا خانه ای ساخته شده است یا نه و این خانه در اختیار چه کسی است و چه استفاده ای از آن می شود. من خبر ندارم واطلاعاتی دراین زمینه ندارم ولی خودم به این نتیجه رسیدم که ما باید در زمینه وقف برای حوزه علمیه کارهایی را انجام بدهیم.چون حوزه درآمدی ندارد، من اعتقادم در این است که باید در این قصه کار بشود و از باغدارن بخواهیم هر کدام ، دو تا درخت را در باغ خود وقف امام زمان کنند و درآمد آن صرف حوزه علمیه شود.

وقف های برای امام زمان در شهرستان باید ساماندهی شود ؛ بنده اطلاع ندارم وقفی در این زمینه در شهرستان هست یانه. باید بخشی از وقفیات جدید را به نیت امام زمان و مختص طلبه ها باشد که ادامه دار باشد. متاسفانه این نقص بزرگی است که در این سالها روحانیت برای تشکیلات خودشان کاری انجام نداده اند .حتی ما در جاده سیریز برای ساخت مسجد اقدام کردیم، گفتند باید در قالب مجتمع رفاهی باشد، مجوز مجتمع رفاهی را گرفتیم و نیت بنده این بود که این مجتمع ساخته بشود و درآمد حاصل از آن، بعد از کسر هزینه ها را وقف حوزه علمیه کنم ، منتهی هم پول نبود و همین که روحانیت خودمان حرف و حدیث درآوردند وکار رها شد.

از دیگر وقفیات و آن جزئیات ساخت آن دو واحد برای حوزه علمیه هم خبر ندارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهhttp://yascms.ir/emam/gozaresh/1399a51.jpg

چاپ این نسخه درجه: 0.00   چند مرتبه به این پست امتیاز داده اند: 0 مرتبه

نظرات

تنها کابران عضو میتوانند نظر دهند.
 
 

New Page 1
 
 طراحی سايت توسط شرکت فراز رایانه  پشتیبان رسمی سیستم مدیریتی سایت ساز دریا طراحی شده است.