سيستم مديريت محتواي ياس/دفتر امام جمعه شهرستان زرند  

مطالب

خانه مشهور لیست اضافه

پیام تبریک ستاد نمازجمعه زرند به مناسبت هفته نمازجمعه

ارسال شده توسط: عرببازدید شده: 29 مرتبه
دسته: مناسبتهاتاریخ: 1399.05.01
 
http://yascms.ir/emam/gozaresh/2mordad99 001.jpg


حجت الاسلام ایزدی مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان زرند طی پیامی پنجم مردادماه ،سالروز اقامه اولین نماز جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی وهفته نماز جمعه را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا ایها الذین آمنوا اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله و ذروالبیع ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون» (سوره جمعه آیه ۹)

ای کسانی که ایمان آورده ایدچون برای نماز جمعه ندا داده شد به سوی خدا بشتابید و داد وستد را واگذارید ،اگر بدانید این برای شما بهتراست.

نماز جمعه به عنوان مهمترین پایگاه مذهبی و سیاسی، ثمره انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) است که نقش به سزایی در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در سطح جامعه داشته است.

فریضه نماز جمعه، مهمترین مصداق همدلی در کشور محسوب می شود و پشتوانه و تکیه گاهی مستحکم برای نظام و انقلاب به شمار می رود و به عنوان نمادی از عزت، اقتدار و وحدت میان آحاد جامعه اسلامی و مسئولان محسوب می شود.

ائمه جمعه در شهرستان ها و مناطقی که در آن ها نماز جمعه اقامه می شود، به عنوان ستون های نظام نقش به سزایی در رفع مشکلات منطقه و ترویج فرهنگ اخلاق مداری در امور اجرایی دارند و می توانند مسئولان را در خدمت رسانی به مردم یاری رسانند.

پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد ازانقلاب اسلامی ایران است. نمازی پر فضیلت ودشمن شکن که خداوند سبحان در سوره ی جمعه صراحتا مومنان رابه حضور و اقامه ی با شکوه آن دعوت نموده است واین روز در نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرمان بنیانگذار نظام ،حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه)در سال ۱۳۵۸به امامت آیت الله طالقانی(ره)نامگذاری شده که برفعالان عرصه میعادگاه نماز جمعه و عموم مردم ولایتمدار ایران اسلامی به ویژه مردم ولایتمدار وخداجوی شهرستان زرند مبارک وفرخنده باد.

اینجانب این روز بزرگ را محضر حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم و انقلابی شهرستان تبریک عرض نموده وبه نوبه خود از زحمات وتلاش های دلسوزانه ایشان قدردانی می نمایم.

رضا ایزدی خالق آبادی

مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان زرند
چاپ این نسخه درجه: 0.00   چند مرتبه به این پست امتیاز داده اند: 0 مرتبه

نظرات

تنها کابران عضو میتوانند نظر دهند.
 
 

New Page 1
 
 طراحی سايت توسط شهر الکترونیک کرمان  پشتیبان رسمی سیستم مدیریتی سایت ساز دریا طراحی شده است.